U19 na závěr přípravy remizovala se Salzburgem

1:1
(1:0)
0. kolo, so 15.2.2020, Salzburg
0. kolo, so 15.2.2020, Salzburg
Salzburg - Slavia
Branky: 68. Rigo
V sobotu odehrál tým U19 doplněný o hráče, kteří jsou aktuálně součástí A-týmu, poslední přípravný zápas zimní přestávky proti rakouskému gigantovi Red Bull Salzburg.

Na zápas v Salzburgu doplnili tým U19 i hráči, kteří jsou aktuálně součástí A-týmu - Daniel Kosek, Lukáš Červ a João Felipe, zároveň i hráči, kteří s A-týmem absolvovali zimní soustředění a nyní jsou v "Béčku" - Jakub Křišťan, Daniel Langhamer a Adam Toula.

Utkání ohodnotil asistent trenéra Jan Bauer

„V utkání týmy vstřelily každý po jedné brance, i když příležitostí bylo daleko více. Ve 30. minutě jsme obdrželi branku střelou zpoza pokutového území. V druhém poločase se nám podařilo vyrovnat díky nahrávce za obranu od Koska, tu si převzal ve sprintu Kneifel, který míč prostrčil mezi střední obránce na Riga, který následně skóroval.“

„Dařily se nám pasáže, kdy jsme byli schopni kontrolovat hru na útočné polovině soupeře. Salzburg praktikoval vertikální hru založenou na presinku, represinku a dohrávání veškerých situací až do konce. Utkání jsme nakonec mohli dovést do vítězného konce, kdybychom využili brankové příležitosti, které jsme si vypracovali. S výsledkem jsme tedy spokojeni jen částečně, jelikož bylo v našich silách zvítězit. Sehráli jsme ovšem kvalitní mezinárodní utkání po všech stránkách, aktivní a soubojové od začátku do 90. minuty, proti fyzicky náročnému způsobu hry soupeře, se kterým jsme se ale dokázali vyrovnat. "

Tým U19 po úspěších v UEFA Youth League obstál proti další z nejlepších mládežnických akademií v Evropě. Red Bull Salzburg investuje každoročně stovky milionů do rozvoje akademie, technologií i skautingu. Slavii tak může těšit, že se opět herně vyrovnala té nejlepší světové kvalitě.

1:1

Sestavy

Slavia

Surovčík - Kosek, Matys, Prebsl (45. Kneifel), Douděra - Křišťan, Červ, Rigo (45. Langhamer), Kopáček (45. Starý) - Toula, João Felipe

Detaily utkání

Branky
68. Rigo